15 травня у Інституті біології тварин НААН відбулась ХXIІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, присвячена 110-річчю від дня народження доктора біологічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Скородинського Зеновія Павловича та 100-річчю від дня народження доктора біологічних наук, професора, академіка УААН Палфія Федора Юрійовича. Конференція проходила у змішаному форматі з використанням платформи дистанційної роботи ZOOM, що дозволило долучитися понад 60-ти учасникам з 11 різних міст України, а також з антарктичної станції «Академік Вернадський», Республіки Польщі та Чеської Республіки, які загалом представляли 20 наукових закладів України.
З вітальним словом до учасників звернувся директор інституту доктор біологічних наук, професор член-кореспондент НААН Юрій САЛИГА. Вітаючи учасників конференції, він наголосив на важливість у такий складний для нашого народу час, в умовах війни, виконувати наукову роботу та представляти здобутки українських дослідників і побажав їм плідної праці.
Робота конференції розпочалася з пленарного виступу по прямому зв’язку з Антарктичної станції «Академік Вернадський». Пленарний виступ на тему «Біологічні дослідження на Українській антарктичній станції «Академік Вернадський»» виголосив біолог 30-ї Української антарктичної експедиції, доцент кафедри мікробіології Львівського національного університету ім. Івана Франка Тарас ПЕРЕТЯТКО.
Наступну пленарну доповідь на тему «Життєвий і науковий шлях доктора біологічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Зеновія СКОРОДИНСЬКОГО та доктора біологічних наук, професора, академіка УААН Федора ПАЛФІЯ» виголосив голова Ради молодих вчених Богдан КОТИК.
Далі конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань. Учасники конференції представляли наукові доповіді. Модерували засідання молоді вчені Інституту біології тварин НААН. Під час обідньої перерви учасники ознайомились зі стендовими доповідями.
У ході роботи конференції учасники активно обговорювали висвітлені в доповідях проблеми, що свідчить про їхній високий професійний рівень. По завершенню усних доповідей учасників конференції науковий та організаційний комітет визначили кращі усні доповіді, а переможці отримали призові грамоти й цінні подарунки.
Серед усних доповідей було відзначено:
1-ше місце — В.І. КОШЕВОЙ (Державний біотехнологічний університет, м. Харків), доповідь «Особливості редокс-процесів у самців кролів за хронічного навантаження ацетамінофеном»;
1-ше місце — В.Р. ЗАЛЕЦЬКА (Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів, Україна), доповідь «Вплив сполук сульфуру та органічних речовин на сульфідогенну активність бактерій, виділених з кишечника щурів, хворих на виразковий коліт»;
2-ге місце — Х.М. ЗАКАРАЯ (Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів, Україна), доповідь «Вплив хрому у складі штучно вирощених мінералів на сульфідогенну активність бактерій Desulfotomaculum sp.»;
2-ге місце — І.В. МЄДВЄДЄВА (Інститут екології Карпат НАН України, м. Львів, Україна; Жешувський університет, м. Жешув, Польща), доповідь «Синантропізація орнітофауни: переваги, фактори ризику, механізми адаптації та роль громадянської науки у збереженні птахів у міському середовищі»;
3-тє місце — О.В. ПОЛІТИЛО (Інститут біології тварин НААН, м. Львів), доповідь «Оцінка толерантності дріжджів до кислотного середовища та жовчних солей in vitro»;
3-тє місце — Ю.В. СОКОЛОВСЬКА (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ), доповідь «Вплив α-кетоглютарату на деякі поведінкові реакції мишей з індукованим ПТСР».
На завершення конференції організатори подякували учасникам за активну роботу й побажали усім миру та плідної праці на науковій ниві і скорих зустрічей на наукових форумах.