Науковці Інституту отримали премії Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради

 10 листопада, у приміщенні Будинку вчених відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Всесвітнього дня науки. Відзнаки та премії за значні досягнення у галузі науки отримали відомі і молоді науковці Львівщини, дослідження яких сприяють соціально-економічним перетворенням у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі. 

2017 11 10 premium 04

Із професійним святом вчених Львівщини привітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Звертаючись до учасників заходу Він наголосив, що життєвий поступ визначає інтелект, який коштує дуже дорого, а науковці є інтелектуальною елітою, майбутнім Львівщини, України і Європи.

«Вручення обласних премій вченим – це почесна і надзвичайно приємна місія. Адже це означає, що в нас є високі наукові досягнення, люди, якими ми можемо пишатися та великий науковий потенціал», – зазначив у своєму виступі під час урочистостей перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Після вітальних слів відбулась церемонія вручення дипломів Лауреатам обласної премії, відомим вченим і знаним фахівцям за вагомі досягнення у галузі науки, які сприяють соціально-економічним перетворенням у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі.

Обласні премії отримали 30 відомих учених і знаних фахівців і 120 молодих учених та дослідників Львівщини серед яких були і представники Інституту біології тварин НААН:

  • завідувач лабораторії фізіології і біохімії живлення птиці, доктор сільськогосподарських наук, с.н.с. — Гунчак Алла Володимирівна;
  • молодший науковий співробітник лабораторії біохімії адаптації та онтогенезу тварин, кандидат ветеринарних наук — Понкало Леся Ігорівна;
  • молодший науковий співробітник лабораторії екологічної фізіології та якості продукції, кандидат сільськогосподарських наук — Романів Любомир Ігорович;
  • молодший науковий співробітник лабораторії молекулярної біології та клінічної біохімії, кандидат біологічних наук — Кушкевич Мар'яна Василівна.


Слід зазуважити, що нагородження вчених відбувається щорічно вже протягом 16 років. Як зазначив голова Західного наукового центру НАН України і МОН України академік НАН України Зіновій Назарчук, це спільна ініціатива вчених і владних структур Львівщини. Ці премії є значною підтримкою і стимулом для працівників науки.

 

Довідка:
10 листопада – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) відзначається з метою підвищити усвідомлення громадськістю в усьому світі користі науки.
Проведення цього дня було рекомендовано ще в 1999 році на Всесвітній науковій конференції, що проходила в Будапешті.
ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції в 2001 році. У глобальному масштабі цей день був вперше відзначений 10 листопада 2002 року.
В рамках святкування Всесвітнього дня науки ЮНЕСКО співпрацює з урядами багатьох країн, науковими колективами та представниками населення.

НОВИНИ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

НАУКОВИЙ  ЖУРНАЛ  "БІОЛОГІЯ ТВАРИН"

                                                                   logo

MON

Scopus logo

WebOfScience

Springer

gslogo

ScienceDirect