17 лютого завідувач лабораторії обміну речовин ім. С. З. Гжицького, доктор сільськогосподарських наук, професор Стапай Петро Васильович взяв участь у засіданні Президії НААН яке було присвячене питанням галузі вівчарства в Україні. Засідання проходило за головування президента НААН доктора сільськогосподарських наук, академіка НААН Гадзала Ярослава Михайловича у онлайн режимі.
З доповіддю «Наукове забезпечення та проблеми виробництва продукції вівчарства» виступив директор Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства НААН Вороненко Володимир Іванович. Доповідач відмітив, що науковими установами здійснюється всебічне науково-методичне забезпечення розвитку вівчарства України. Зокрема, створено нові перспективні генотипи овець м’ясного напряму продуктивності за застосовування різних варіантів промислового схрещування із використанням високопродуктивних овець світової селекції; розроблено норми годівлі овець м’ясного і молочного напрямів продуктивності та інноваційні технології їх утримання; удосконалено біотехнологічні методи відтворення; розроблено методи збереження генофонду аборигенних і малочисельних порід та типів овець: сокільської, української гірськокарпатської порід та асканійського породного типу багатоплідних каракульських овець. Також розроблено засади організації експорт-орієнтованого виробництва баранини, що передбачають формування потенціалу підгалузі через підвищення м’ясних якостей вітчизняного поголів’я овець і виведення власних спеціалізованих м’ясних порід овець.
У обговоренні доповіді взяли участь ректор Львівського національного аграрного університету академік НААН Снітинський Володимир Васильович, заступник директора Департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України - Кравченко Андрій Михайлович та багато інших провідних вчених із питань вівчарської галузі.
У підсумку розгляд питання дозволив визначити ключові напрями наукового забезпечення підгалузі вівчарства України на сучасному етапі і завдання наукових установ з їх реалізації. Зокрема, це стосується забезпечення координації наукових досліджень, а також підвищення ефективності співпраці з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, галузевою Асоціацією, переробними підприємствами з практичних питань щодо запровадження механізмів державної підтримки вирішення пріоритетних завдань, заохочення експорту продукції, вдосконалення нормативного забезпечення переробки сировини. Також враховуючи переважно дрібнотоварний характер виробництва важливим є вироблення підходів, до співпраці наукових установ і дослідних господарств мережі НААН з територіальними громадами щодо організаційно-методичних засад, їх практичної участі в розвитку вівчарства у фермерських та особистих селянських господарствах.